Párosaink

Terápiás kutyáink hónapokig tartó kiképzés után számos teszten, szigorú állatorvosi vizsgálatokon és komoly vizsgákon mennek keresztül, mire munkába állhatnak.

Pálfi Mirjam és Zoé (border collie), Legó (óriás uszkár)

Pálfi Péter:
Maya (közép uszkár), Kiwi (fekete óriás uszkár), Müzli (barna óriás uszkár), Rosie (fekete óriás uszkár),

Péli Henriett és Zack (golden retriever), Csipke (golden retriever), Zorró (óriás uszkár)

Illyés-Mojdisz Csilla és Szofi (közép uszkár)

Csiki Dalma és Bobby (golden retriever), Mimi (border collie)

Kósa Tímea és Lara (golden retriever)

Fierpasz Panka és Léna (szibériai husky)

Hégyely Ágnes és Viktor (weimari vizsla)

Hajdú Nagy Katalin és Berci (goldendoodle)

Személyi segítőkutyás párosaink:

Szabó Máté és Viktor (weimari vizsla). Viktor mozgássérült gazdijának segít a napi feladatok elvégzésében.

Ferenczi Márk és Iron (labrador retriever). Iron autizmus spektrumzavarral élő gazdijának segít a mindennapokat gördülékenyebben megélni.

A Dogland Segítőkutya Alapítványnak jelenleg 16 vizsgázott, és 4 tanuló terápiás kutyája van. 14 páros önkéntesként dolgozik az alapítványnál. Sokrétű tudással rendelkezünk, gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus, gyógypedagógiai asszisztens, pszichológus, habilitációs,- mozgássérültet segítő, - rohamjelző, - hallássérült segítő, - vakvezető kutyakiképző végzi nálunk odaadó munkáját.

Terápiás helyszineink ahol dolgozunk:

Vadvirág Esély Klubban Orosházán fiatal halmozottan sérültekkel, SKK2018, SKK2019, SKK2021, SKK2022 pályázatból.

Gyulán a Békés Megyei Központi Kórház Pándy Kálmán Tagkórház Gyermekpszichiátriai osztályán érzelmileg sérült gyerekekkel.

A Békés Megyei Szociális Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat Dévaványai Gyermekotthonában hátrányos helyzetű gyerekekkel, fiatal felnőttekkel,

A MKBME Napraforgó Gyógypedagógiai és Korai Fejlesztő Szolgáltató Központ Fejlesztő Iskola, Nappali intézményében óvodás korú autista gyerekekkel, halmozottan sérült gyermekekkel és halmozottan sérült fiatal felnőttekkel.

A békéscsabai Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium Művészeti Szakközépiskola Általános Iskola Óvoda Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégiumban, az elsős osztályban egészséges gyerekekkel bekapcsolódva a tanítási órákba,

A békéscsabai Evangélikus Szeretetszolgálatnál fiatal halmozottan sérültekkel, Down szindrómás és autizmus spektrumzavarral élőkkel.

Illetve sok rendezvényen, programon veszünk részt. Érzékenyítő foglalkozásokon, bemutatókon, a megye több településén.

2023 nyarán nyolcadik alkalommal tartottunk kutyás fejlesztő tábort az 5-15 éves korosztálynak.

A foglalkozások során mozgásos-játékos tevékenységbe ágyazva a kutya folyamatos jelenléte jó hatással van a gyerekek értelmi, érzelmi fejlődésére, figyelmére, oldja az esetleges szorongást és pozitív hangulatot teremt, a kutyás játékok közben a gyermekek képességei észrevétlenül fejlődnek. A legtöbb gyerek egyedül, barátok nélkül érkezik a táborba, a szabad játéktevékenységek alatt fejlődnek szociális készségeik, hiszen számukra idegen gyerekhez kell odamenniük, kapcsolatot keresniük, létesíteniük.

A célcsoportjaink: Lényegében minden korosztály legyen 3 vagy 83 éves kapcsolatban van velünk a fent felsorolt intézményekben. Idősek otthonába is járunk, de sajnos csak alkalmi jelleggel. Fogyatékosság szempontjából az ép csoporttól a súlyosan, halmozottan sérült csoportokig bezárólag minden megtalálható, de autizmus spektrumzavarral élőkkel, down szindrómás kliensekkel is foglalkozunk.